„Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami” to hasło kampanii Dnia Ziemi w 2018 roku, który obchodzony jest w dniu 22 kwietnia. Działania, do których nawołuje hasło, mają polegać przede wszystkim na promowaniu inicjatyw związanych z przyjęciem globalnych norm regulujących zanieczyszczanie środowiska tworzywami sztucznymi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły na lekcjach przyrody i biologii wzięli udział w prelekcjach związanych z promowaniem idei ochrony przyrody, popularyzacją wiedzy przyrodniczej, budowaniem i rozwijaniem świadomości ekologicznej. Uczestniczyli także w warsztatach „Akcja segregacja” podczas, których wykonali plakaty promujące postawy proekologiczne i działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska.
____________
W klasie 5 na zajęciach z języka angielskiego uczniowie wykonali piosenkę, którą prezentujemy:) Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za środowisko nie tylko w Dzień Ziemi.