25 marca Uczennice i Uczniowie z klas I-IV odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Krakowie, aby zgłębić temat ,,Wielkanoc. Czas odnowy.”.
Warsztaty wprowadziły Ich w czas świątecznych przygotowań i zwyczaje związane z okresem Wielkiej Nocy, które zbliżają się wielkimi krokami.
Odkryli chrześcijańskie i przedchrześcijańskie źródła polskich tradycji wielkanocnych oraz porównali rytm przyrody z rytmem życia człowieka.
Nie zabrakło również ulubionych warsztatów plastycznych, podczas których powstały kartki świąteczne!

Uczniowie wybrali się także na Kładkę Ojca Bernatka, gdzie mieli zadanie odnaleźć jak najwięcej kłódek, na których zostały zapisane Ich imiona.
Miłym zakończeniem wycieczki była niespodzianka – wizyta w pobliskiej lodziarni.