Dwa lata temu świat zaczął zmagać się z pandemią COVID-19. Pomimo wielu przeciwności udało się nam odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Wojny wzbudzają ogromny strach, lęk, smutek i rozpacz, rozrywają serca kiedy widzimy niezawinione cierpienie…
Wojna na Ukrainie, która rozpoczęła się kilka dni temu jest najbliżej Polski, dlatego jeszcze bardziej nas dotyka.
Cała sytuacja dotyczy nie tylko dorosłych, ale i dzieci.

Do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Źródełko w Krakowie uczęszczają Uczniowie różnej narodowości. Wspólnie tworzymy wyjątkową społeczność, pełną szacunku do drugiego człowieka, bez podziału na Polaków, Ukraińców, Rosjan, Irlandczyków, Anglików czy Amerykanów.
Dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się tutaj dobrze, był akceptowany i wzrastał w miarę swoich możliwości.
W naszej Szkole nie ma miejsca na osądzanie, potępianie.

,,Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą.” – Martin Luther King