27 kwietnia uczniowie klasy VIII  wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Oświęcimia, gdzie odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau obejmujące Konzentrationslager Auschwitz, w szczególności KL Auschwitz I, KL Birkenau i KL Monowitz – zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i obozu zagłady, działający w latach 1940–1945, nazywany też „fabryką śmierci”.W zadumie obejrzeli ten pomnik ofiar faszyzmu i wysłuchali ciekawych słów przewodników starających się przybliżyć te straszne czasy w naszej historii. Wyjechaliśmy z Oświęcimia mając w pamięci napis: „Niechaj na wieki będzie krzykiem rozpaczy i przestrogą dla ludzkości to miejsce, w którym hitlerowcy wymordowali około półtora miliona mężczyzn, kobiet i dzieci, głównie Żydów z różnych krajów Europy.”