Zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie ciekawią nas od dawna, działają na wyobraźnię.
W zeszłym tygodniu Uczniowie klas I-IV wybrali się do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu, która położona jest pośród malowniczych plenerów Beskidu Wyspowego.
Podczas pobytu w Wiosce poznali historię plemion zamieszkujących Amerykę Północną. Dowiedziedzieli się jakie wartości cenią i dlaczego są one dla nich tak ważne.
Zajrzeli do namiotów tipi, gdzie znajduje się wystawa strojów, broni i przedmiotów codziennego użytku.
Nie zabrakło indiańskich zabaw i gier zespołowych. Uczniowie nauczyli się jak strzelać z łuku. Na warsztatach muzycznych ćwiczyli technikę zamkniętego oddechu oraz poznali wiele instrumentów muzycznych, m.in. didgeridoo, drumle oraz zaśpiewali indiańską pieśń.
Na zakończenie wycieczki wzięli udział w warsztatach plastycznych.