W słoneczny piątek 3 czerwca Uczniowie z klasy 1 i 3 wyruszyli na całodniową wycieczkę ?
Dzień został podzielony na dwie części – pierwszą – ,,Gry i zabawy”, które odbyły się w Borku, gdzie mieści się Centrum Aktywnego Wypoczynku oraz drugą, trwającą do godz. 21.00 – ,,Szkoła jakiej nie znacie” ?

Pierwszoklasiści oraz Trzecioklasiści wybrali się na wyprawę solnym szlakiem, gdzie m.in. mogli odkrywać tajemnice dawnych rzemiosł, poszukiwać skarbów, rozwiązywać zagadki. Niczym prawdziwi górnicy, ubrani w kaski, w podziemnych labiryntach, a także na statku uczyli się historii związanej z białym złotem.
Nie zabrakło czasu na odkrywanie ogromnego placu zabaw, budynków, wspinania się oraz zjazdów na tyrolce. Każdy znalazł coś dla siebie.

Po obiedzie przyszedł czas na potyczki sportowe. Zabawę rozpoczęli od podchodów – rozkręcenia aut oraz ukrycia ich części dla przeciwnej drużyny.
Wszystkie kolejne konkurencje pokazywały, że warto działać zespołowo i każdy jest ważny w grupie.

Na zakończenie pobytu w Borku, Uczniowie wybrali się nad staw i zjedli lody dla ochłody.

W godzinach popołudniowych, po powrocie do szkoły czekała na Nich niespodzianka… Występ magika! ?
Dzieci miały okazję zobaczyć nie tylko niezwykłe sztuczki oraz magiczne rekwizyty, ale także wziąć udział w show. Płonęły dłonie i portfele, sznurki wydłużały się i skracały, z uszu wyciągane były długie tasiemki, a dzięki magicznym zaklęciom pojawiały się przedmioty.

Szkolna sala lekcyjna zamieniła się w salę restauracyjną, a kolację została zaserwowana tak lubiana pizza ?

Dzień pełen wrażeń zakończyło chrupanie popcornu i jedzenie przekąsek podczas seansu filmowego ?